Czy wiara w Polsce ma mocną podstawę?

cross-1979473_960_720.jpgChrzest, który miał miejsce w 966 roku rozpoczął erę trwającego do dziś w Polsce katolicyzmu. Wiara chrześcijańska pomimo początkowej nieufności na stałe zadomowiła się w naszym kraju.

Według ostatnich badań katolicyzm nadal stanowi główną religię wyznawaną w Polsce. Wstrząsające krajem przez wiele wieków wojny, rozbiory oraz pomniejsze walki nie zachwiały podstaw na których oparta została wiara katolicka. Jej wyznawanie pomimo trudności wynikających z braku miejsc kultu religijnego, a także szerzących się prześladowań nie zniechęciło Polaków, a wręcz wzmocniło ich odczucia religijne.

Rola religii i wiary w Polsce ugruntowana jest więc od ponad 10 wieków i stale pomimo przeciwności losu się umacnia. Pękające w szwach kościoły, regularne przyjmowanie odwiedzin duszpasterskich oraz uczestnictwo w szkolnych lekcjach religii świetnie ukazuje prawdziwe oblicze wiary w naszym kraju.

Polacy jako jedyny kraj pośród katolickich ludów Europy nie wyrzekł się wiary i nadal świeci jasnym przykładem pośród odłączających się powoli od Kościoła. Wyznawanie katolicyzmu nie stanowi powodu do wstydu i Polacy zdają sobie z tego sprawę, czego odzwierciedleniem jest huczne obchodzenie świąt Bożego Narodzenia, wspieranie misji oraz wspomaganie Kościoła w jego najtrudniejszych chwilach. Dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi katolicyzm stanowi religię zarówno dla młodych, jak i starszych. Zrozumienie prawd wyznawanych przez wyznawców religii nie jest łatwe, lecz dzięki świetnemu podejściu księży i innych współwyznawców jest jak najbardziej możliwe.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.pastorbonus.pl/index.php?trackback/5

This post's comments feed